Mukavva Kutu

Mukavva kutu estetik duruşu, hafifliği, kolay katlanabilir özelliği sebebiyle özellikle hafif ürünler için tercih edilen kutu çeşididir. Hediyelik eşya, tekstil, gıda, yedek parça, ayakkabı türü eşyaların ambalaj yapılmasında sıkça kullanılır. Bilhassa alış veriş sitelerinin kargo amaçlı kullandığı bu kutular paketleme yapmak için her an kutu haline getirilebilir durumdaki kesimli mukavvalardan oluşur.

Kesimli Mukavva Kutu

Kesimli Mukavva Kutu

Yukarıda görmüş olduğunuz kesimli mukavva kutu tek oluklu mukavvadan kesilmiş bir tabaka halindedir. Tabaka mukavvanın kenarları kesilmiş ve katlama izleri preslenmiş durumdadır. Mukavva bu haliyle katlama izlerinden bükülerek kolayca kutu halini alır, birbirine geçme noktasında kesim yerlerinden kilitlenir ve içindeki eşyayı düşürmeyecek şekilde sağlam hale getirilir. Oluklu mukavva kutu kullanım yönünden en pratik ambalaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oluklu Mukavva Kutu

Oluklu Mukavva Kutu

Mukavva kutu ambalaj haline getirildikten sonra bant kullanımına ihtiyaç duyulmaz; bu yönüyle kullanıcısına ekstra maliyet avantajı sağlar, bir diğer nokta ise deponuzda fazla yer işgal etmemesidir. Genellikle  B, C veya E dalga oluklu mukavvalardan tercih edilir. Özellikle mikro kutu incelik ve hafiflik bakımından mukavva kutularda ön plana çıkan üründür. Mikro kutu, ondüle sarımı bakımından sıkı sıkıya işlenmektedir. Ondüle sıkılaştıkça mukavvanın direnci artmakta haliyle üretimden çıkacak olan kutu da daha dirençli olmaktadır.

Teleskopik Birbirine Geçme Kutu

Teleskopik Birbirine Geçme Kutu

Mukavva kutular çeşit bakımından birçok şekle girebilmektedir. Yukarıdaki örnekte kesilmiş mukavvalar, kutu-kapak şeklinde yer almaktadır.Kesimli mukavvanın alt kısmı kutu, üst kısmı ise kapak olarak düşünülmüştür. Ambalaj içine girecek ürünün kutu haznesine yerleşimi bu noktada mukavva kutuya yeni bir şekil vermemize olanak sağlamaktadır. Bıçak kesimli mukavva kutular, kesim kalıbında kesildiğinden dolayı ön çalışma sırasında kutu tasarımınızı genişletmek tercihinize bağlıdır.

Logo baskılı mukavva kutu

Logo Baskılı Mukavva Kutu

Kalıp yardımıyla kesilen mukavva kutulara logo baskısı yapılabilir, renk tercihleri  oldukça geniştir. Teknik açıdan bakıldığında, tabaka halinde iken her noktasına baskı yapmak mümkündür. Tabaka yüzeyinin tamamına dekoratif baskı yapıp mukavvayı katladığınızda ortaya muhteşem bir tasarım çıkarabilirsiniz. Alışveriş siteleri özellikle ürünlerini alıcılarına görsel açıdan zengin ambalajlar içinde göndermeyi tercih ederler.

İstediğiniz ölçülerde, dilediğiniz tasarımlara sahip toplu kutu siparişleriniz için bizlere İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.