Kargo Kolisi

Ticari hayatın en önemli kuralı gönderiyi sağlam bir şekilde teslim etmektir. Bu noktada en güvenilir ambalaj şüphesiz ki oluklu mukavva kolidir. Oluklu mukavva koli ürünlerinizi dış darbelerden, olumsuz hava koşullarından, tozlanmadan, çizilmeden korur. Koli esneyebilen yapısı ile ürününüzü zorlamaz, sıkıştırmaz, akmaya sebep olmaz.

Kargo amaçlı kullanılan koli çeşitleri gönderinin boyutuna, desi oranına göre değişmektedir. Şayet kargo gönderiniz hacim olarak küçük boyutlardaysa tek oluklu mukavva kutu kullanmalısınız, bunu bir örnekle sergilemiş olalım:

Kargo Kutusu

Kargo Kutusu

Kargo yapacağınız eşya büyük boyutlarda ise çift oluklu koli kullanmalısınız. Eşyanın ağırlığı, kütle durumu kullanılacak olan koli kalitesi bakımından önemlidir. Eşyanız boyut olarak büyük ve fazla ağır değilse mukavva koli kullanmalısınız, bir örnekle sergilemiş olalım:

Kargo Kolisi

Kargo Kolisi

Bazı durumlarda standart mukavva koli kullanmak sorununuza çare olamayabilir. Bu nedenle koli siparişinde, koli içine girecek olan ürünü belirtmelisiniz. Kimi ürünler ağır ve kütle olarak sert olduğundan gramajlı koli ile ambalaj edilmelidirler, aşağıdaki koli buna bir örnektir:

Kraft Kargo Kolisi

Kraft Kargo Kolisi

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.